Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci naszej szkoły zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków. Pod czujnym okiem naszych pań pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu pierniczków dzieci pięknie je przyozdobiły, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie, ale i zdolności plastyczne. A świąteczny zapach unosił się w całej szkole.