W dniu 26 września przedszkolaki z grupy starszej oraz klasa I wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ostatnia Kolejka w Czernichowie. Dzięki gościnności Państwa Stefaniuków dzieci mogły poznać wiele ciekawych informacji na temat lokomotyw, w interesujący sposób poznać innych elementów związanych z kolejnictwem.

Wielką atrakcją okazała się przejażdżka drezyną , wciąż było słychać „Chcemy jeszcze”. Również bardzo atrakcyjne okazały się niebieskie LOKOKLOCKI, z których powstały piękne konstrukcje. Było mnóstwo zabawy przy tworzeniu prac plastycznych. Na koniec gospodarze przygotowali dla nas niespodziankę- każdy otrzymał wiatraczek na pamiątkę wizyty. Wycieczka dla wielu okazała się niezapomnianą przygodą.