25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bliski i cierpliwy, to często niezastąpiony przyjaciel.

Z tej okazji pani bibliotekarka złożyła wizytę Starszakom i Pierwszakom. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej zabawy: dzieci w rytm muzyki chodziły po sali ze spuszczonymi głowami i patrzyły na swoje stopy. Gdy muzyka cichła, zatrzymywały się i spoglądały w oczy najbliżej stojącej osoby, mówiąc dobre słowo. Po kilkukrotnym powtórzeniu zabawy jednogłośnie stwierdziły, że o wiele lepiej się czuły wtedy, gdy ktoś był obok i uśmiechał się do nich.

Po głośnym wypowiedzeniu zaklęcia otworzyły książkę „O misiu, który szukał przyjaciela” i wysłuchały pierwszego rozdziału opowieści o samotnym misiu, który wyrusza w świat na poszukiwanie towarzysza na dobre i na złe. Miały okazję obejrzeć, zajmujące znaczną część powierzchni kartki, piękne ilustracje Joanny Bartosik. Wszystkim spodobała się historia Danuty Parlak.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało kartkę „Jestem najlepszym przyjacielem dla swojego misia”, na której miało narysować autoportret z misiem.

Niespodzianką dla uczniów klasy II i III było zaproszenie do szkolnej biblioteki, gdzie pani bibliotekarka przybliżyła im historię pluszowego misia, gdzie rozwiązywali zagadki- puzzle i wysłuchali „Bajki o brzydkim misiu”.

Po odczytaniu tekstu z zapałem dyskutowali o tym, „co niewidoczne” i „o dobrym sercu brzydkiego misia”.                                          Po podzieleniu na dwie grupy, naklejając poszczególne elementy postaci na przygotowane kontury, tworzyli wierny wizerunek misia.

Na zakończenie zostali obdarowani naklejką z misiem.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Uczniowie reagowali spontanicznie.

Dodatkową atrakcją była wizyta misiów- białego i brązowego z wielkim koszykiem pełnym przepysznych … misiowych żelków.