29 września br. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego nadrzędnym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Głośne czytanie ma wiele zalet. Poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, rozwija wyobraźnię, redukuje stres i buduje dobre relacje. Dlatego w środę w naszej szkole w role czytających wcielili się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Odwiedzili uczniów klas I-III    oraz dzieci  z oddziałów przedszkolnych i zabrali ich w niezwykły świat bajek. Starsi uczniowie czytali fragmenty szkolnych lektur: klasa IV -„Mikołajka”, klasa V- „Anię z Zielonego Wzgórza”, klasa VI śledziła niezwykłe przygody bohaterów „Hobbita”. Siódmoklasiści wysłuchali fragmentów utworu „Kamienie na szaniec”,  a ósmoklasiści – „Małego Księcia”. Bardzo dziękuję nauczycielom i wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc w przeprowadzeniu akcji głośnego czytania. Zachęcam wszystkich rodziców, by przeznaczyli codziennie 10–15 minut na głośne, wspólne czytanie. Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.