Nie tak dawno klasa druga ”powróciła” ze starożytnej Grecji, a już zdążyła wyruszyć w kolejną podróż do przeszłości, tym razem do lat 70 – tych XX wieku.    W pięknych, barwnych strojach uczniowie przemaszerowali w „mini pokazie mody”.  Spotkali się też z gościem specjalnym, panią Haliną, która z pasją opowiedziała o modzie  tamtego okresu. Pokazała, jak zbudowana jest maszyna do szycia i jak przy jej pomocy można wykorzystać różne materiały, by stworzyć coś niepowtarzalnego.
Piątek 27 stycznia br. również  był w szkole pełen miłych wydarzeń i niespodzianek. Tym razem klasa druga miała przyjemność skorzystać z wiedzy oraz fachowej, fryzjerskiej ręki pani Edyty. Przy dźwiękach muzyki lat 70-tych XX w. na  głowach uczniów pojawiły się fantastyczne fryzury tamtego okresu, które, trzeba przyznać,  świetnie  dopełniły   stylowy wizerunek.  

To jeszcze nie koniec  ciekawych wydarzeń i spotkań piątkowego dnia (w ramach projektu). W przepiękną, tym razem muzyczną, podróż do przeszłości przeniósł  społeczność uczniowską kolejny gość, pan Zenon Śliżewski, uczestnik programu The  Voice  Senior. Opowiedział o udziale w programie i  o swojej pasji  do muzyki.  Zaśpiewał utwory z lat 70-tych, i nie tylko. Pełen energii występ  sprawił, że wielu nie mogło usiedzieć na miejscu, ci odważniejsi ruszyli do tańca, śpiewali. Gratulujemy Gościowi talentu  oraz wytrwałości w realizacji marzeń.  Poznawanie przeszłości okazuje się niezwykłą podróżą, z której powraca się o wiele bogatszym w wiedzę i doświadczenie. Dokąd odbędzie się kolejna? Przekonamy się, gdy uczniowie wraz z wychowawcą ponownie wsiądą do kapsuły czasu, ale to dopiero po feriach.

Podczas realizacji projektu  wykorzystano pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.