W ramach obchodów Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zaprosili rodziców, gości i mieszkańców Rusocic do wspólnego przeżywania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 10. już spotkaniu „Z pieśnią ku wolności”.Uroczystość rozpoczął polonez z „Czasu honoru” w wykonaniu uczniów klas 4-7. Imprezę dodatkowo uświetniła krótka, przeplatana tekstami poetyckimi, lekcja historii. Miłym akcentem był teatr cieni.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie z zaproszonymi gośćmi z bijącym sercem nucili bliskie sercu każdego Polaka pieśni.
Spotkanie uzmysłowiło nam, że dziś żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność mamy obowiązek umacniać.

Punktem końcowym programu był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.