Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku. Tegoroczna–VIII edycja – odbyła się 28 września 2018 roku. W akcji wzięło udział ponad 4000 szkół z 30 krajów, m.in. z Polski, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Łotwy, USA, Indii czy Zimbabwe.

Nasza szkoła również zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Tego dnia na korytarzu szkolnym, pojawiły się zagadki związane z tabliczką mnożenia i wszyscy uczniowie począwszy do kl. III do VIII mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki. Ponadto  poszczególnych klasach odbyły się rozgrywki. Tu uczniowie, poza znakomitą znajomością tabliczki mnożenia, musieli wykazać się dość dużym sprytem oraz szybkością działania. Po zawodach był czas na zabawy edukacyjne tj. menory, domino, które również opierały się na znajomości tabliczki.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to międzynarodowa akcja edukacyjna. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.