Klasa II i III wybrała się do Muzeum Ostatnia Kolejka w Czernichowie. Na stacji wspaniale ugościli nas gospodarze tego miejsca pp. Beata i Robert Stefaniukowie. Stacja Czernichów Główny to miejsce wyjątkowe. Uczestnicy wycieczki mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o lokomotywach, a także innych elementach związanych z koleją – o czym z pasją opowiadał naczelnik stacji – pan Robert. Dużą atrakcją była przejażdżka drezyną, a także zabawy klockami, zagadki i możliwość wykonania wspólnej pracy plastycznej. To były naprawdę ciekawe zajęcia. Wychodząc chyba wszyscy mieli ochotę wybrać się w podróż – dzieci śpiewały „Jedzie pociąg z daleka…”, a wychowawczyniom brzmiała w głowach piosenka „Wsiąść do pociągu…”. Bardzo dziękujemy stacji Ostatnia Kolejka za to, że mogliśmy tak miło spędzić u Was czas.