28 lutego br. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zainteresowanie uczniów książką, zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym świetnie sobie poradzili. Następnie zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uroczycie przyrzekli, że „będą kochać książki, krzywdy zrobić im nie dadzą, wskazówek i rad książek będą słuchać z uwagą oraz obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.  Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy otrzymali w prezencie dyplomy pasowania i zakładki książki.  Spotkanie  przebiegało w przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że od tej pory biblioteka będzie kojarzyła się pierwszoklasistom z miejscem bezpiecznym i przyjaznym, gdzie są zawsze mile widziani.