Od lat biblioteka szkolna aktywnie włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Misia Pluszowego. Przygotowuje  prezentacje multimedialne o bohaterze święta, zabawy, konkursy literackie i zaprasza na nie młodsze klasy.  Ze względu na pandemię tym roku szkolnym nie było wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Dzień Misia świętowaliśmy pod hasłem „Poznajcie misia Wojtka”. Uczniowie młodszych klas  mieli okazję  poznać nadzwyczajnego  misia, nie pluszaka- przytulankę, ale prawdziwego brunatnego  niedźwiedzia Wojtka wcielonego do armii generała Andersa z prawami, które posiada każdy żołnierz. Jego niesamowitą historię ukazuje animowany film edukacyjny IPN- u pt. „Miś Wojtek”.

Z kolei uczniowie klas 4-5 mogli się spotkać z bohaterem on-line, oglądając specjalnie przygotowaną dla nich prezentację „Poznajcie misia Wojtka” lub film pt.Kapral Wojtek – niedźwiedź w polskiej armii”.

Starszym uczniom (kl. 6-8) zaproponowano film pt. „Wojtek, niedźwiedź, który poszedł na wojnę”.

Biblioteka nie zapomniała o przedszkolakach: Starszaki usłyszały kilka zabawnych ciekawostek o misiu, m.in. o jego przysmakach, zajęciach i zabawach oraz wysłuchały rozdziału pt. Pełen brzuszek” z książki Łukasza Wierzbickiego pt.” Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”.

Dla wszystkich spotkanie z Dużym Wojtkiem z pewnością było prawdziwą lekcją patriotyzmu.

Maluszkom bardzo spodobał się, wybrany przez panią bibliotekarkę, tekst pt. „Zimowe przyjęcie”,   opowiadanie o niedźwiadku, przygotowującym się w mroźny, zimowy dzień do zimowego snu, pochodzące ze zbioru „Zimowa kraina cudów”.