1 kwietnia 2020 r. ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

W ramach ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa-  konkursu na sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu Gmina Czernichów pozyskała środki na zakup wyżej wymienionych urządzeń  wraz z dostępem do Internetu LTE dla nauczycieli i uczniów  szkół
z terenu Gminy.

Pan Marian Szczepaniak realizował ten projekt w naszej gminie.

W maju 2020 r. Szkoła Podstawowa  w Rusocicach otrzymała 4 tablety i 1 laptop, które zostały wypożyczone potrzebującym uczniom. W październiku otrzymaliśmy 2 laptopy, które pomagają w zdalnej nauce uczniom kl. VIII

Poniższe zdjęcia przedstawiają uczennicę korzystającą z laptopa pozyskanego w ramach projektu podczas nauki zdalnej.