Przedstawiam Wam moją kolejną propozycję ze zbiorów szkolnej biblioteki.

Dla młodszych czytelników wybrałam dziś:

Waldemar Cichoń, „Cukierku, ty łobuzie!”

Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem, walczy ze swetrami udającymi potwory, pomaga w odrabianiu zadań domowych (oraz przystrajaniu choinki na Święta), i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Słodkie imię jest mylące: niezwykły czworonóg zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i oczywiście niechcący nieustannie przysparza kłopotów mieszkającej z nim rodzinie. „Cukierku, ty łobuzie!” rozpoczyna serię książek   o Cukierku”.

Waldemar Cichoń, „Popraw się, Cukierku!”

Trzeci tom pełnych humoru i zabawnych wydarzeń opowiadań o kocich sprawach i sprawkach. Cukierek, najbardziej niezwykły kot na świecie, a także Maciek, Marcel oraz mama i tata, po raz kolejny zapraszają wielbicieli zwierząt i dobrej zabawy do swojego świata. Czy można zaprzyjaźnić się z wyjątkowo dokuczliwym nowym członkiem rodziny? Komu grozi obława? Jak uniknąć Wielkich Wiosennych Porządków? Dlaczego czasami trzeba przejść na dietę? Czy Wysoki Sąd zastosuje okoliczności łaskoczące wobec czworonoga oskarżonego o niecne postępki? Po co kotu dzwonek? Jak spędzić udane wakacje, pozbyć się z ogródka natrętnego kreta i przeżyć straszną noc?”

 Dla starszych czytelników:

Olaf Fritsche, „Skarb Troi”

Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa! Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody spotkają ich po drodze? I czy uda się im znaleźć zaginiony skarb?

Angela Nanetti, „Mój dziadek był drzewem czereśniowym”

„Opowieść o dziadku, który chodził po drzewie. I o wnuczku, który nauczył się tego od dziadka. O drzewie, które było dziadkiem, ale było też mamą. O dojrzewaniu drzewa i o dojrzewaniu chłopca. O kwitnieniu
i o przekwitaniu. O gęsi, która była babcią i o czereśniach, które latały jak spadochrony. A także, bo jakżeby inaczej, o dobrych strażakach. I o tacie. Czyli w największym skrócie piękna opowieść o chłopcu, który wchodził w życie własne poprzez życie innych, wchodząc przy okazji na drzewo.”

Wszystkie powyższe opisy pochodzą od wydawcy.

Zapraszam do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki!