Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat biblioteki szkolnej: kto w niej „mieszka”, gdzie jeszcze można spotkać książki, czym różni się biblioteka od księgarni, biblioteka szkolna od domowej. Następnie nauczyciel – bibliotekarz zaprezentował dzieciom pieczątkę biblioteki, pokazał, w których miejscach książki się znajdują, omówił ich przeznaczenie. Przyszli czytelnicy poznali termin „księgozbiór podręczny”, zapoznali się z regulaminem biblioteki. Dowiedzieli się, ile książek i na jaki czas mogą wypożyczać, w jakich godzinach jest czynna biblioteka. Po wysłuchaniu „Próśb książki” pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki i pilnować, aby inni je szanowali. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy upominek, zakładkę do książki i list do rodziców z zaletami książki.

 Na  koniec wszyscy mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i odkryje w sobie potrzebę czytania