Dzisiejszy PORANEK Z KSIĄŻKĄ w przedszkolu wyglądał inaczej niż dotychczas- spotkanie, na prośbę pani bibliotekarki, odbyło się online.

Starszaki poznały Adasia, który był zupełnie typowym dzieckiem … aż do dnia, kiedy wyrosła mu para niezwykłych skrzydeł. Chłopiec od razu je pokochał i wspaniale się bawił, latając wysoko na niebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie myśl, która nie dawała mu spokoju – co inni sobie o nim pomyślą? Jak zareagują rodzice i jego koledzy? Adaś doszedł do wniosku, że najbezpieczniej będzie ukryć swoje skrzydła pod płaszczykiem. Jednak ukrywanie tego, co czyniło go wyjątkowym, okazało się trudne i bardzo smuciło chłopca. Adaś odnalazł w sobie siłę, aby ujawnić swój sekret i sprawił, że stał się w pełni szczęśliwy. „(Nie)typowy Adaś” autorstwa Toma Percivala to „wzruszająca, podnosząca na duchu historia o odwadze, by być wyjątkowym, o akceptacji inności i pielęgnowaniu wszystkiego, co czyni nas sobą. Znakomita dla fanów pięknych, całostronicowych ilustracji”.

Opis pochodzi ze strony wydawnictwa ZIELONA SOWA: https://www.zielonasowa.pl/nietypowy-adas-14791.html