Nasza biblioteka przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji:przygotowała gazetkę z ciekawostkami o książce („Książka to jest to – ciekawostki z życia książki”), – zaprosiła swoich czytelników do stworzenia plakatu „Laurka dla Książki”. Każdy zainteresowany gł złożyć życzenia (w dowolnej formie, np. wiersza, dedykacji) Książce, zaprosiła do biblioteki uczniów kl. 1-3 na bajkowe zagadki, rebusy, wykreślanki (za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymywali nagrodę niespodziankę), – zaproponowała czytelnikom klas 0-3 sesję fotograficzną pt. „Moja ulubiona książka – pochwal się swoją książką!” lub zrobienie zdjęcia pod hasłem „Czytam wszędzie”, – zorganizowała w Przedszkolu Dużym i Małym spotkanie z książką. Dla czytelników, którzy napisali najciekawsze życzenia, wykazali się kreatywnością w wykonaniu „Laurki dla Książki”, przesłali zdjęcia z sesji fotograficznej, przygotowano nagrody-niespodzianki.