W dniu 23 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do Wadowic. Dzień był pełen atrakcji. Na początku dzieci obejrzały zabawne przedstawienie pt. „Jedziemy na wakacje”. Inscenizacja zachęcała do zwiedzania urokliwych, polskich zakątków, w myśl powiedzenia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych i wykonali niezwykłe świece żelowe. Były one prezentem z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca. Wiele radości sprawiły im zabawy i gry w Parku Rozrywki i Rekreacji. Wycieczkę zakończyli zwiedzaniem Wadowic – miasta, w którym urodził się, spędził dzieciństwo i młodość papież Jan Paweł II. Oczywiście nie mogło zabraknąć „papieskich kremówek”, ulubionych ciastek Karola Wojtyły.

Alicja Irlik Roma Nienartowicz