Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w  kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Nasza szkoła przystąpiła do bicia rekordu we wtorek 12 października br. Uczniowie z klas 4-8 czytali, przyniesione z domu, książki na korytarzu i w klasach (wg harmonogramu wyjść na przerwy). Ci, którzy zapomnieli, mogli skorzystać z przygotowanych na stoliku woluminów bibliotecznych.

Przedszkolakom baśnie i legendy świata czytała, zaproszona do udziału w akcji, pani Asia (rodzic).

Na piętrze, w przygotowanej Strefie czytania, królowali” uczniowie klas 1-3 oraz zaproszeni goście (rodzice uczniów).

W biciu rekordu #przerwanaczytanie uczestniczyły 93 osoby.

Biblioteka szkolna dziękuje wychowawcom klas 1-3 za pomoc w przeprowadzeniu akcji, gościom za uczestnictwo w Czytaniu na przerwie, przedszkolakom i uczniom za zainteresowanie książką.