Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Z tej okazji do Maluszków przyszła pani bibliotekarka w towarzystwie… uroczej Kici Koci, rezolutnej kotki, bohaterki serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Kicia Kocia poznaje świat i dowiaduje się, a najmłodsi czytelnicy razem z nią, jakie w nim obowiązują zasady. Kotka ma wyrozumiałych i kochających rodziców oraz przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka. Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch historii: „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz „Kicia Kocia mówi: Nie!”. Z kolei Starszaki z radością powitały Kłapouszka, bohatera opowieści Małgorzaty Strzałkowskiej, opartej na motywach książki „Kubuś Puchatek”, pt. „Ponury dzień Kłapouchego” .