W dniu 21.10.2021r. w zajęciach artystycznych w klasie III realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt.: „ Z tańcem, kredką i baśnią dookoła świata” wzięli udział nauczyciele z Francji. Wychowawczyni, przebrana za Czerwonego Kapturka, zaprosiła uczniów i gości do podróży do Francji. Wraz z Czerwonym Kapturkiem przeżywali perypetie dziewczynki i pokonali złego wilka, czego zwieńczeniem był wspólny taniec integracyjny „Le Bastringlo”. Wywołał on wiele radości; ogromny podziw wzbudził koszyk Kapturka, pełen francuskich smakołyków: bagietki, ciasteczek i serów. Następnie prowadząca zorganizowała wirtualny spacer po Paryżu, prezentując najciekawsze obiekty i zabytki stolicy. Przybliżyła sylwetki znanych paryżan m.in. Charlesa Perraulta i Clauda Moneta, ich dorobek artystyczny. Na koniec wszyscy rysowali wieżę Eiffla tworząc symbol Francji z literki A. Zajęcia zakończyły się rodzimą zabawą kołową ze śpiewem.