Dobra książka, podobnie jak czekolada, poprawia nastrój, pociesza w samotności i zapewnia chwile relaksu. Pamiętajmy jednak o tym, że „Naprawdę silny jest ten, kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek” (Judith Viorst).

Cytaty o czekoladzie:

W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź”. Nigella Lawson

Mmmmmmmmmmmmmmmmm… czekolada…”. Homer Simpson

Nie ma nic lepszego niż przyjaciel, oprócz przyjaciela z czekoladą”. Linda Grayson Karmelki to chwilowa moda, ale czekolada jest wieczna. Milton S. Hershey (twórca czekoladowego imperium Hershey’s) Dziewięć na dziesięć osób lubi czekoladę. Dziesiąta osoba zawsze kłamie”. John Q. Tullius

Oto nasza propozycja „czekoladowych książek” (i nie tylko) do wypożyczenia :

Paweł Beręsewicz, „A niech to czekolada”

Roald Dahl, „Charlie i fabryka czekolady”

Danuta Wawiłow, „Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze”

Grzegorz Kasdepke, „Pestka, drops, cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta”

Andrzej Maleszka i in.„, „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

Zapraszamy do słodkiej lektury.