Właśnie trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczna kampania społeczna  „Cała Polska czyta dzieciom” odbywa się pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną uwagą traktuje się w tym roku i przedstawia twórczość rodzimych pisarzy. Natomiast XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbywa się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2022, przewrotnie ma hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. Chodzi o pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.

W ramach akcji uczniowie klasy 6. poznali fr. książki M. Terlikowskiej pt. Drzewo do samego nieba”, Maluszki były świadkami żartów wilka i przekonały się, że bardzo łatwo stracić przyjaciół. Z kolei Starszaki wraz z panią bibliotekarką odkryły „W moim ogródeczku” świat zwierząt. Dostrzegły piękno i uroki przyrody. Na łąkach spotkały bociana i żaby. Wsłuchały się w głosy niektórych drzew.