Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do szkoły zawitała Wielka Panda. Towarzyszyli jej Pandinka, Niebieski Miś i nauczyciel-bibliotekarz.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 przyjęli gości nadzwyczaj serdecznie. Uściskom i przytulaniom nie było końca. Dowiedzieli się, skąd pochodzą pandy i dlaczego są czarno-białe, że uwielbiają jeść bambus i robią to zawsze z wielkim apetytem. Maluszki i Starszaki wysłuchały również opowiadań o pandzie lekarzu i pandzie automobiliście, autorstwa Ody Taro.

Z kolei pierwszoklasiści poznali sekret Taty Niedźwiedzia, bohatera książki Przemysława Wechterowicza i Ermilii Dziubak pt. „Proszę mnie przytulić”. Zdradził on go synkowi Niedźwiadkowi: wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. Uczniowie, ćwicząc z pandą przytulanie na kanapkę, przytulanie na dobranoc, przytulanie nieśmiałe czy przytulanie na wianuszek, przekonali się, że jeden mały, z głębi serca, gest może wiele zmienić w życiu każdego z nich.