W dniu 28 października 2022r. odbyło się bardzo ważne wydarzenie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I i ich rodzice, pani Dyrektor Ewa Chodźko, wychowawczynie oraz uczniowie klasy III.
Przy dźwiękach Poranka  E. Griega, z kolorowymi wstęgami w rękach, dziewczynki rozpoczęły występ artystyczny. Został on jednak przerwany przez czar Złej Wróżki obrażonej za niezaproszenie na uroczystość. Pierwszoklasiści, za radą Dobrej Wróżki, wyruszyli w bajkową podróż do pięciu miejsc: Krainy Śpiewu, Pracy, Mądrości, Miłości i Tańca zdobywając pięknym śpiewem, recytacjami wierszy i zatańczeniem polki symbole tych krain niezbędne do zrzucenia złego zaklęcia.
Następnie, przed pocztem flagowym, uczniowie z dumą zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami, Polakami, a swym zachowaniem przyrzekali sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Pani Dyrektor czarodziejskim piórem dokonała aktu pasowania i włączenia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej Szkoły.
Na zakończenie chłopcy i dziewczynki z klasy pierwszej w korowodzie za bajkowymi postaciami: Czerwonym Kapturkiem, Śnieżką i Krasnalem, Kotem w butach oraz Kopciuszkiem przeszli przez symboliczną bramę Krainy Wiedzy, gdzie czekały na nich pamiątkowe dyplomy, upominki m.in. wieczne pióro, etui na legitymację szkolną, przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki oraz rodziców. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i wspaniałych szkolnych przyjaźni.