Dziś w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika – oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników szkolnej biblioteki. Spotkanie zaczęło się od powitania długo oczekiwanych gości i rozwiązywania zagadek utrwalających pojęcia: biblioteka, księgarnia, bibliotekarz, czytelnia.  Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Poznały  8 zasad korzystania z książek. Następnie – z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Potem przyszła pora na złożenie przyrzeczenia małego czytelnika:  uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz pilnie przestrzegać obowiązków czytelnika. Na koniec uroczystości, która przebiegła w przyjemnej atmosferze,  uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli  książki do domu. Na pamiątkę pasowania wszyscy otrzymali od nauczyciela-bibliotekarza specjalnie przygotowane z tej okazji podkładki pod myszki oraz zakładki. Wszystkim nowo przyjętym Czytelnikom życzymy czerpania z książek dużo mądrości i przyjemności.