28 kwietnia w szkole w Rusocicach odbył się XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI-VIII. Osiem szkół podstawowych z naszej gminy wzięło udział w zmaganiach konkursowych. Wszyscy byli doskonale przygotowani. Uczniowie wykazali się nie tylko doskonałą znajomością języka, ale również szeroką wiedzą na temat Nowego Yorku. W jury zasiedli lektorzy ze szkoły języków obcych Next Door Teacher z Czernichowa. Z pewnością dużą atrakcją dla uczestników był też gość specjalny z USA Charles Carr, który uświetnił konkurs swoją obecnością. Mamy przyjemność ogłosić, że pierwsze miejsce zajęli ex aequoe reprezentanci szkoły z Wołowic i Kamienia. Drugie miejsce – uczniowie ze szkoły w Rybnej. Trzecie miejsce przypadło uczniom ze szkoły podstawowej w Przegini Duchownej. Wszystkim serdecznie gratulujemy.