W  ramach  Tygodnia Bibliotek  biblioteka szkolna zaprosiła swoich czytelników do wspólnego  świętowania. Na stronie szkoły pojawiły się ciekawe propozycje zabawy. Pani bibliotekarka odwiedziła przedszkolaków. Starszaki dowiedziały się, w jaki sposób powstaje książka oraz z jakich materiałów tworzono książki  na przestrzeni wielu lat.  Nie zabrakło również quizu wiedzy na temat ulubionych postaci z bajek dziecięcych czy zabaw ruchowych  i muzycznych.  Maluszki natomiast  z  wielkim zaangażowaniem szukały szczurka, bohatera książki A. Głowińskiej pt. „Gdzie jest szczurek”. Uczniowie klasy drugiej (siedmioro) wzięli udział w konkursie literackim pt. „Bohaterowie polskich legend”, przeprowadzonym w formie testu. Zwyciężyła Antosia Kołodziej, drugie miejsce -z taką sama liczbą punktów- zajęły Maja Piszak i Anna Paszcza. Nagrodę książkową za udział w konkursie plastycznym dla klas 5-8 pt. „Ilustracja do wybranej polskiej legendy” otrzymała ucz. klasy piątej- Jadwiga Kołodziej. W bibliotece zawisła  gazetka okolicznościowa z cytatami, aforyzmami o książce i bibliotece. Celem przeprowadzonych działań była popularyzacja literatury polskiej,  motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat legendarnych początków państwa polskiego i, przede wszystkim, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz promocja czytelnictwa.