Dziś obchodzimy Światowy Dzień Umiejętności Czytania, zwany też Międzynarodowym Dniem Walki z Analfabetyzmem. Celem święta jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest umiejętność pisania i czytania.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli  się czynnie w obchody tego święta. Przedszkolaków odwiedziła pani bibliotekarka. Maluszki z uwagą śledziły wizytę Kici Koci w bibliotece, a Starszaki poznały Alberta, który niedawno się przeprowadził i czuł się samotny, bo nikogo nie znał na nowym osiedlu. Na szczęście pewnego dnia poznał Wiktora.

Uczniowie klas 4-8 na lekcji języka polskiego głośno czytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. Wybór dzieła nie był przypadkowy- w tym roku jest ono lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania (9 września). Nad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Młodsi uczniowie również chętnie czytali wybrane przez siebie książki.