Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest:

promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

integracja środowiska lokalnego;

pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W poprzednim roku o tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło udział w ww. akcji. Odbyła się ona aż 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 TYSIĘCY 433 OSÓB.

Kolejny raz nasza szkoła będzie częścią tego pięknego czytelniczego święta. Do udziału w biciu rekordu zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracownika administracji rodziców i inne osoby. Najmłodszym uczniom zostanie stworzona tzw. Strefa czytania, w której dzieciom będą czytali koledzy, nauczyciele, zaproszeni goście.

Bijemy rekord 16 października 2023 r.