Dziś odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta 11 Listopada zwanego Narodowym Świętem Niepodległości. W  tym roku przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Program artystyczny  przygotowali  uczniowie klasy siódmej i klasy ósmej pod czujnym okiem nauczycieli- historii i języka polskiego. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne. W obrazowy sposób przedstawił losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Wykorzystane zostały również refleksyjne utwory muzyczne znanych dzieł filmowych, jako podkład do recytacji wierszy i mowy prowadzących uroczystość. Nie zabrakło też pięknych pieśni legionowych i patriotycznych  w wykonaniu chóru naszej szkoły. Młodzież szkolna z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.