21 listopada br. uczniowie klas 6-8 naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu- spotkaniu z panem Kacprem Śledzińskim, historykiem i pisarzem, autorem znanym z  popularnonaukowych książek o tematyce historycznej. Tematem wyjątkowego spotkania była m. in. polityka Europy w 1939 r. Pisarz w sposób obrazowy i ciekawy przybliżył uczniom sytuację w Europie tuż przed i po wybuchu II wojny światowej. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Uczniowie dowiedzieli się, skąd autor „Czarnej kawalerii” czerpie informacje na temat interesujących Go wydarzeń historycznych. Gość poradził uczniom, by nie tylko czytali teksty ze zrozumieniem, ale też starali się je analizować i szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W ten sposób nabędą, jakże przydatną w życiu, umiejętność myślenia.

Bardzo dziękujemy autorowi i Gminnej Bibliotece w Czernichowie za wyjątkowe spotkanie.