25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada -Starszaki, klasa pierwsza i trzecia- oraz 27 listopada -Maluszki i klasa druga. Maluszki wysłuchały opowiadania pt. „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu” Urszuli Piotrowskiej, później zostały zaproszone przez nauczyciela-bibliotekarza do wspólnej zabawy ruchowej „Jestem mały miś”.

Starszaki poznały historię pluszowego misia oraz wykonały wiele misiowych zadań. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej obejrzeli film edukacyjny „Miś Wojtek” z serii „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”, którego bohaterem i narratorem jest słynny niedźwiedź  Wojtek – żołnierz 2 Korpusu Polskiego, następnie wykonali z papieru model misia. Drugoklasiści obejrzeli prezentację poświęconą m.in. słynnym bajkowym misiom. Również mieli możliwość wykonania origami misia.

Każdy przedszkolak i uczeń z okazji Dnia Misia otrzymał od Rady Rodziców ciasteczko „Lubiś”.

Dziękujemy