W poniedziałek 05.02.2024 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkoły przedstawiciela lokalnej komendy policji, który przeprowadził niezwykle ważne i edukacyjne spotkanie z uczniami klas 1-8 na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych oraz korzystania z Internetu.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia podstawowych zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zimowych szaleństw. Policjant zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków, zachowania ostrożności na stokach narciarskich, a także przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu blisko domu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również wskazówek dotyczących pierwszej pomocy w przypadku wypadków zimowych.

Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu w sieci, co w dzisiejszych czasach jest tematem niezwykle aktualnym i ważnym dla wszystkich użytkowników Internetu, a szczególnie dla młodych ludzi. Nasz gość podkreślił znaczenie ochrony prywatności w Internecie, nieudostępniania osobistych danych oraz zachowania czujności podczas korzystania z mediów społecznościowych.

Interaktywna prezentacja oraz angażujące dyskusje sprawiły, że uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również podzielić się własnymi doświadczeniami i zadawać pytania.

Zdajemy sobie sprawę, że wiedza o bezpieczeństwie jest kluczowa, dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak cenną lekcję, która z pewnością przyczyni się do bezpiecznego spędzenia ferii przez naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za czas i zaangażowanie.

Zachęcamy rodziców do kontynuacji rozmów na temat bezpieczeństwa z dziećmi w domu, aby wspólnie dbać o ich bezpieczeństwo zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie.