W środę, 24 stycznia klasy IV-VI pojechały na wycieczkę do Krakowa.  Najpierw uczniowie udali się na Rynek Główny, gdzie mogli zobaczyć Ratusz, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha oraz Pomnik Adama Mickiewicza.  Następnie wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Tam mieli okazję  poznać  bliżej sylwetkę Jana Matejki. Muzeum mieści się w dawnym domu malarza, gdzie  można zobaczyć prace tego słynnego artysty, jego pracownię, a także to, jak mieszkał on i jego najbliższa rodzina. Na koniec uczniowie mogli  stworzyć własne prace plastyczne inspirowane otrzymaną figurą geometryczną. Po wizycie w Domu Jana Matejki klasy udały się do Muzeum Miasta  Krakowa, mieszczącym się w Pałacu Krzysztofory, gdzie obejrzeli wystawę szopek krakowskich.  Autorem jednej z wystawianych i nagrodzonych  prac jest jeden z naszych uczniów Rafał Tyrpa.

Natomiast w czwartek, 25 stycznia uczniowie  klas VII i VIII udali się do teatru na spektakl pt. „Zemsta”, będący adaptacją dramatu Aleksandra Fredry.