Otrzymaliśmy właśnie wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” stworzonego wyłącznie dla szkół podstawowych. Konkursy tego typu nie tylko urozmaicają program zajęć, ale też stanowią cenne rozszerzenie programu nauczania i popularyzację niekwestionowanej królowej nauk – matematyki.
W naszej szkole w edycji jesiennej, która odbyła się 14 grudnia 2023 roku, wzięło udział 40 uczniów od klas drugich do ósmych. W ciągu 60 minut rozwiązywali oni ponad 20 zadań o różnym stopniu trudności. Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, iż laureatami tego konkursu zostali:

klasa 2:
Emilia Fajto, 13 miejsce w kraju
Magdalena Bolech, 22 miejsce w kraju
Paweł Fajto, 24 miejsce w kraju

klasa 3:
Franciszek Guguła, 25 miejsce w kraju

klasa 4:
Julita Maciejska, 26 miejsce w kraju

klasa 5:
Anna Guguła, 25 miejsce w kraju

klasa 8:
Michał Freiberg, 21 miejsce w kraju

Już wkrótce powędrują do nich nagrody i dyplomy z tytułem laureata. Pozostali uczniowie otrzymują dyplom uznania, a szkoła – certyfikat placówki rozwijającej  talenty.