W dniu 24 czerwca b.r. uczniowie klasy I udali się do zagrody alpak w Kłokoczynie.
Już na początku przywitały ich sympatyczne i spokojne zwierzęta. Podczas warsztatów dowiedzieli się
wielu ciekawostek na temat ich życia, sposobu odżywiania oraz pielęgnacji. Mieli okazję pogłaskać ich
miękkie futro oraz nakarmić alpaki plasterkami marchewki, którą zwierzątka jadły im z ręki. Było to
bardzo miłe i relaksujące doświadczenie.
Podczas wizyty w zagrodzie uczniowie udali się do pobliskiej kawiarni, aby odpocząć i podzielić
się wrażeniami. Na początku zapoznali się z menu, w którym znajdowały się różne napoje oraz smaczne
desery. Każdy mógł wybrać coś dla siebie – gofra z owocami, lody lub sok, a także drobną pamiątkę –
breloczek, świecę zapachową lub kubek.W miłej atmosferze rozmawiali o alpakach, które bardzo się
wszystkim podobały.
Spacer po zagrodzie oraz zabawy w ogrodzie sprawiły dzieciom dużo radości.
Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd był bardzo udany i na długo pozostanie
w naszej pamięci.