21 maja br. klasy IV – VII wzięły udział w ciekawych zajęciach warsztatowych z geodezji, zorganizowanych przez zespół Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.
Goście najpierw opowiedzieli uczniom, na czym polega praca geodety, później zaprezentowali sprzęt oraz wskazali, jakie wyniki można dzięki niemu uzyskać.
Następnie wszyscy udali się w teren, aby w małych grupkach wziąć udział w geodezyjnej olimpiadzie, w której trzeba było m.in. sprawnie przemieszczać się między kijkami, przenieść kubek wody na łacie geodezyjnej czy wreszcie jak najlepiej oszacować odległość w terenie. Emocji było dużo, wywrotek i wylanych kubków także. Na koniec chętni mogli pomierzyć wysokości i kąty dzięki niwelatorowi i teodolitowi geodezyjnemu.
Bardzo dziękujemy paniom: Dajanie, Gabrieli i Agacie oraz panu Joachimowi za poświęcony czas, za przeprowadzenie zajęć oraz podzielenie się swoją pasją.