Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych jest jedną z najpiękniejszych uroczystości szkolnych. Tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści „popisali się” swoimi umiejętnościami i wiedzą, zdając pierwszy poważny egzamin szkolny. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze, popisywały się swoją wiedzą o naszym kraju oraz bezpieczeństwem na drodze. Społeczność szkolna, rodzice oraz szanowna komisja w osobie pani dyrektor i pani sekretarz szkoły, nagrodzili ich występy gromkimi brawami. Dzieci stworzyły również zgrany zespół wraz ze swoją wychowawczynią, która wleciała na salę gimnastyczną w prawdziwym mucho-locie! Następnie po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu państwowego hymnu przyszedł długo wyczekiwany przez uczniów i ich rodziców moment. Dyrektor Ewa Chodźko przy pomocy symbolicznego ołówka, pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów. Chwilę później wręczyła im dyplomy, a trzecioklasiści i rodzice nie zapomnieli o upominkach.