We wtorek uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Rusocicach. Głównym celem ich wizyty nie było spotkanie z ciekawą książką, ale spotkanie z p. Magdaleną Tomasiak. W ramach realizowanej przez p. Romę Nienartowicz innowacji pedagogicznej pod wdzięcznym hasłem ” Hej ho, hej ho do pracy by się szło” dzieci zapoznały się z zawodem bibliotekarza. Pani Magda opowiedziała im, na czym polega  praca w bibliotece, jak przebiega jej kariera zawodowa. Pierwszaki obserwowały w jaki sposób wypożycza się książki, dowiedziały się o wielu obowiązkach bibliotekarza. Na koniec uczniowie samodzielnie odnotowywali zwrot książek od czytelników. Z dumą zajęli fotel pani Magdy i wpisywali niezbędne cyferki. Otrzymali piękne zakładki, a niektórzy założyli swoje pierwsze karty czytelnika. Rozmowa z panią Magdą, która z ogromnym zaangażowaniem opowiadała nie o sobie, ale o książkach, dowodzi, że praca w bibliotece to zajęcie dla ludzi z wielką pasją.