W ubiegłym tygodniu przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym  „Festiwaliku zawodów”. Wydarzenie to było bardzo ciekawe i dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń. Na początku przedszkolaki zaprezentowały występ wokalny oraz wspaniały pokaz mody przedstawiający wiele zawodów. Uczniowie klas I-III oraz kl. „O” przygotowali, a właściwie zamienili swoje sale w miejsca pracy różnych grup zawodowych. Kąciki tematyczne były wyposażone w przedmioty charakteryzujące dany zawód.  Uczniowie wraz  z wychowawcami zadbali o każdy szczegół: wystrój sali, własne przebranie i wszelkie atrybuty zawodu, który prezentowali. Wszyscy uczniowie odwiedzali się wzajemnie i wykonywali zadania przygotowane przez ekspertów- dziecięcych przedstawicieli zawodów. Robotnicy budowlani sprawdzali, czy odwiedzający mają wiedzę na temat narzędzi, których oni używają w codziennej pracy. Zadaniem dla kolegów były m.in.: slalom z taczkami, budowa domu z klocków według instrukcji. Pielęgniarki i pielęgniarze prezentowali swoje umiejętności i warsztat pracy. Przyjmowali pacjentów jak prawdziwi profesjonaliści; bandażowali, robili zastrzyki, opatrunki, podawali „lekarstwa”. W salonie urody, fryzjerzy i kosmetyczki, oprócz praktycznych porad, przygotowali ciekawe zagadki i wystawę najnowszych produktów. U strażaków należało wykazać się spostrzegawczością i sprawnością fizyczną .

Każdy z uczestników festiwalu z zaangażowaniem wykonywał powierzone zadania. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką różnych zawodów. Dzięki praktycznym działaniom dzieci poczuły, że współpraca w grupie jest bardzo ważna, a praca innych często jest trudna, dlatego powinna być szanowana i doceniana.