Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.
Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka. i ma na celu  promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integrację środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W akcji Przerwa na czytanie, skierowanej do szkół i placówek oświatowych każdego typu,  w jednym wybranym przez siebie dniu między  8 -15 maja 2019 r. uczestniczyła również nasza szkoła.  Najmłodszym dzieciom (przedszkolakom)  uczennice klasy 5: Nikola i Natalia  głośno czytały  książkę  o Królu Lwie.
Pozostali  czytali książki przyniesione przez siebie lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki.
Dla zapominalskich przygotowano stolik z nowościami biblioteki.
W biciu rekordu uczestniczyło 114 osób ( 33  przedszkolaków z małego i dużego przedszkola, 73 uczniów klas 1-8  oraz 8 pracowników szkoły).
#przerwanaczytanie2019