Szkoła Podstawowa w Rusocicach jest gospodarzem i organizatorem konkursu już od jedenastu lat.

W dniu rozgrywek finałowych gościły u nas reprezentacje  wszystkich szkół podstawowych z gminy Czernichów.  Uczniowie, głównie starszych klas, konkurowali między sobą pracując w trzyosobowych drużynach.  Z dumą, trzeba przyznać, że nasze dzieciaki prezentują naprawdę wysoki poziom języka angielskiego.Zdecydowanie najmocniejszą stroną wszystkich grup była świetna znajomość słownictwa i praktycznie bezbłędna praca z filmem. Punktacja zróżnicowała się w zakresie zadań z gramatyki, a największe różnice widoczne były dopiero w najtrudniejszej, jak się okazało części, dotyczącej znajomości kultury krajów anglojęzycznych. Ostatecznie na podium stanęli: I miejsce SP w Rusocicach (Filip Starowicz, Kacper Kraczka, Szymon Wyroba), II miejsce SP w Czernichowie (Anna Marchewka, Dominika Dela, Jan Kopacz), III miejsce SP w Kamieniu (Mateusz Chmielik, Jakub Tyrpa, Dawid Panek). Z dużą radością, muszę przyznać, że tak wysoki i wyrównany poziom uczniów zaskoczył nawet mnie. Naprawdę możemy być dumni z naszych dzieciaków. Myślę, że sponsorzy (Gmina Czernichów oraz szkoła języków obcych „Next Door Teacher”) mają również wielką satysfakcję z tego, że wspierają tak zdolnych uczniów.