W maju duża cześć dzieci naszej szkoły miała okazję zobaczyć Włochy, zapoznać się z włoskim, głośnym stylem bycia, spróbować smaku prawdziwej włoskiej  pizzy i  makaronów w przeróżnej odsłonie.

Zdjęcia z wycieczki

Jednakże wycieczka do Włoch to przede wszystkim wspaniałe zabytki. Dlatego też zwiedziliśmy „Wieczne miasto ”- Rym. Uczestnicy zobaczyli: Koloseum, antyczne Forum Romanum, Capitol, Plac Wenecki, Pizaa Novana- z fontanną  Czterech Rzek, plac Hiszpański oraz Fontannę di Trevi. Byliśmy również w najmniejszym państwie świata- Watykanie, tu zwiedziliśmy  Bazylikę św. Piotra z Pietą Michała Anioła, grobem św. Jana Pawła II. Odbyliśmy takżę wycieczkę do Gaeci. Tu zobaczyliśmy piękną La Grotta del Truco, a następnie ruszyliśmy w kierunku Monte Cassino, wzgórze szczególnie bliskie Polakom. Oddaliśmy hołd poległym w tym miejscu żołnierzom, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze oraz zostawiliśmy pamiątkową flagę.

Nie zabrakło czasu na relaks, bo przecież Włochy to także piękne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, zatoki z szerokimi piaszczystym plażami, malownicze urwiska skalne wpadające do błękitnych wód Morza Tyrreńskiego. Dużą frajdą dla uczestników była również zabawa w przyhotelowym basenie.

W drodze powrotnej do Polski mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze jedno wyjątkowe miasto- Wenecję. Zaczęliśmy od rejsu statkiem wzdłuż laguny weneckiej. A następnie zwiedziliśmy: plac św. Marka z bazyliką, Pałac Dożów, Most Rialto oraz Most westchnień. Nie zabrakło czasu na zakupy weneckich masek karnawałowych i innych pamiątek.

Wycieczka do Włoch jeszcze długo zostanie w naszej pamięci. Będziemy do niej wracać pewnie nie jeden raz.