Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

28  listopada Samorząd Uczniowski, a przede wszystkim klasy VI i V przygotowały wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów.

W tym dniu jedna z szkolnych sal została zamieniona w „Salę Wróżb”. Niektórzy przemienili się w prawdziwe Wróżbitki i Wróżbitów.  Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, z dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli oraz magicznych serc.     Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród  nauczycieli cieszyło się lanie wosku oraz palenie życzeń , tu  nieocenieni w tyj roli byli chłopcy. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Uczniowie gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.