Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego pt. Poszukiwacze zaginionych tytułów  oraz  konkursu plastycznego pt. Moja zakładka do książki

W październiku br. z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie czytelniczym Poszukiwacze Zaginionych Tytułów.

W różnych zakamarkach szkolnego korytarza (na parterze) były chowane, wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach, tytuły książek (łącznie 116).

Zadanie polegało na znalezieniu jak największej liczby tytułów, dopisaniu do nich autorów i dostarczeniu spisu do biblioteki do 4 XI 2019 r.

Zmagania trwały miesiąc, uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością, wytrwałością oraz umiejętnością wyszukania imion i nazwisk autorów.

Odpowiedzi można było szukać w katalogu bibliotecznym, w Internecie oraz wykorzystać posiadaną już wiedzę na temat literatury.

Zwycięzcami zostały osoby, które odnalazły największą ilość tytułów i poprawnie dopisały do nich autorów. Rekordzistka znalazła ich aż 44.

7 listopada 2019 r. Komisja wyłoniła laureatów. Najlepszymi poszukiwaczami okazały się uczennice klasy 5:

I miejsce- Martyna Starowicz

II miejsce- Victoria Panek

III miejsce- Wiktoria Morawska

Warunkiem udziału w konkursie plastycznym dla klas 1-8 pt. Moja zakładka do książki, który trwał od  01.10.2019r. do 31.10.2019r., było samodzielne wykonanie dwustronnej zakładki do książki w dowolnej, płaskiej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.) Kształt pracy dowolny.

Przy ocenie prac komisja brała też pod uwagę pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.

7 listopada 2019 r. Komisja wyłoniła zwycięzców. Dla laureatów konkursu przygotowano dyplomy i nagrody książkowe.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa: I – III

I miejsce – Mrowiec Katarzyna, kl.1

II miejsce – Nienartowicz Jan, kl.3

III miejsce – Guguła Anna, kl.1

Kategoria wiekowa: IV – VIII

I miejsce- Mamoń Natalia, kl.6

II miejsce- Panek Victoria, kl.5

III miejsce – Morawska Wiktoria, kl.5

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Zapraszamy jednocześnie do wzięcia udziału w kolejnych zawodach czytelniczych
.