Wczoraj naszą szkołę odwiedził pan dzielnicowy, który wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej przypomniał o najważniejszych zasad bezpiecznego użytkowania drogi – zarówno z perspektywy pieszych, jak i kierowców (w tym także rowerzystów). Dodatkową atrakcją był udział w policyjnej akcji drogowej. Uczniowie wspólnie z policją dokonywali rutynowej kontroli i nagradzali brawami tych kierowców, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami. Jeśli prowadzący pojazd nie do końca przestrzegał zasad bezpiecznej jazdy – uczniowie okazywali dezaprobatę, a policja pouczała jak jeździć prawidłowo. Mamy nadzieję, że to spotkanie – koordynowane przez panią pedagog Kingę Kawala-Zmarzły, sprawi, że dzieci będą przypominać swoim rodzicom o nieprzekraczaniu prędkości, jeździe w fotelikach oraz dbaniu o sprawność pojazdu i jego prawidłowe wyposażenie. I to wszystko nie po to, żeby nie zapłacić mandatu, ale po to, żeby było BEZPIECZNIE!!!