Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – często w skrócie nazywany Światowym Dniem Książki – to święto obchodzone 23 kwietnia. Święto zostało zapoczątkowane 25 lat temu przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa i celebrowania radości czytania. Międzynarodowa organizacja podkreśla, że książki pomagają czytelnikowi otworzyć się na drugiego człowieka bez względu na dzielący nas dystans oraz umożliwiają podróżowanie przy użyciu wyobraźni. Corocznym obchodom tego dnia na całym świecie towarzyszy wybór Światowej Stolicy Książki, czyli miasta, które wyróżnia się pod względem najlepiej przygotowanego programu promującego książki i czytelnictwo. W tym roku Światową Stolicą Książki
2020 zostało wybrane miasto Kuala Lumpur, które znajduje się w Malezji.
W tym szczególnym dniu mamy nadzieję, że każdy z
nas znajdzie chwilę na czytanie.

Światowy Dzień Książki! Przegląd inicjatyw i akcji promocyjnych. Więcej na:

https://lubimyczytac.pl/swiatowy-dzien-ksiazki-przeglad-inicjatyw-i-akcji-promocyjnych

 

Poznaliśmy dziś najnowsze wyniki badań czytelnictwa. Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, w 2019 roku Polacy najchętniej sięgali po literaturę gatunkową.

Więcej informacji na: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,raport-biblioteki-narodowej-rosnie-popularnosc-literatury-gatunkowej,5018.html