Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu „Dar na Stulecie”, do którego przystępują zarówno indywidualne osoby, jak i instytucje. Łączy je jedno – odpowiedź na wezwanie Papieża poprzez stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków. Pomnik ten zostanie zbudowany z rożnego rodzaju inicjatyw wspierających duchowe dziedzictwo Ojca Świętego.

W związku z tym wielu uczniów naszej szkoły, przyłączyło się do akcji „Laurka dla Jana Pawła II”. Wykonali oni przepiękne  rysunki, portrety jest nawet wspaniały tory urodzinowy oraz bukiet żywych kwiatów, wszystkie są swoistym podziękowaniem dla Papieża.
Nasze działania zostały zapisane w księdze, którą organizatorzy projektu złożą – jako wotum – w sanktuarium św. Jana Pawła II w dniu jego setnych urodzin.