25 września br. szkolna biblioteka gościła uczniów klasy II. Towarzyszyła im ich wychowawczyni Pani Alicja Irlik. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Bajeczki ze szkolnej biblioteczki”.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego zawołania nauczyciela bibliotekarza : „Dziś na moje zawołanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawach znajdzie się rozpoznawanie bajek, baśni, które znamy”. Następnie dzieci oglądały specjalnie dla nich przygotowaną wystawkę książek ze znanymi bajkami. Były nią bardzo zainteresowane. Z zaciekawieniem przyglądały się prezentowanym przez panią bibliotekarkę książkom. Potem miały miejsce bajkowe zagadki. Dzieci świetnie poradziły sobie ze skojarzeniami – odgadywały tytuły bajek z ciągu nazw przedmiotów, osób, czynności charakterystycznych dla danego utworu. Z uwagą słuchały fragmentów czytanych tekstów- bez większego kłopotu rozpoznały ich tytuły.

Cieszy fakt, że wielu drugoklasistów zna mnóstwo bajek, np. „Calineczkę”, „Bajkę o rybaku i złotej rybce” czy „Dziewczynkę z zapałkami”.   Na koniec każdy gość wypożyczył książkę, która najbardziej przyciągnęła Jego uwagę.