Od wielu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Początek tegorocznych obchodów nie mógł być piękniejszy, ponieważ rozpoczął się od wielkich zakupów uzupełniających wyczekiwane braki. Biblioteka wzbogaciła się o 85 tytułów (262 książki)!

Włączając się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wykonano gazetkę promującą czytelnictwo. Przeprowadzono konkursy plastyczne: w kl. I – IV „Biblioteka moich marzeń”, w  kl .V – VIII – plakat/ hasło promujące czytelnictwo. Z tej okazji odbyły się również lekcje biblioteczne w klasach 1-3, na których uczniowie zapoznali się z budową książki, dowiedzieli się, co to jest szata graficzna, usłyszeli wiele ciekawostek o książce. Pierwszoklasiści wysłuchali fragmentów książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”.

Niestety ze względu na zagrożenie zakażenia koronawirusem (odwołanie w połowie miesiąca zajęć stacjonarnych i wprowadzenie zdalnych) nie udało się przeprowadzić akcji: Starsi czytają młodszym” oraz „Poranek z książką” (głośne czytanie w klasach na pierwszych lekcjach fragmentów swoich ulubionych książek). Odbędą się w późniejszym terminie.

Poniżej prace konkursowe naszych czytelników. Szkoda, że zainteresowanych konkursem plastycznym było tak niewielu. Wyniki wkrótce (termin zgłaszania prac minął 14 listopada br.).