Z przyjemnością informujemy, że dzięki darom i dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą szkołę szkolna biblioteka wzbogaciła się o blisko trzysta książek (ponad 100 nowych tytułów). Na półkach pojawiły się nie tylko szkolne lektury obowiązkowe, ale także wyczekiwane od dawna nowości.

Mamy książki dla dzieci i młodzieży, np. fascynujące „Drzewo do samego nieba”,  „ Dynastię Miziołków” i „Dziecko Noego”. Mamy cudowne „Magiczne drzewo” i wiele innych tytułów. Gratką dla najmłodszych z pewnością okażą się „Pierwszaki z kosmosu”, „Afryka Kazika” czy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”  Mamy nadzieję, że nasza biblioteka wzbogacona nowościami wkrótce zatętni życiem!

Nasza propozycja dla młodszych czytelników                                                                                                       Afryka Kazika” to zainspirowana reportażami Nowaka książka dla dzieci, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą Wam poznać tego niezwykłego podróżnika.  

Książka nominowana w 2009 roku do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. „Afrykę Kazika” polecają również eksperci Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”

i dla starszych czytelników:  „Dwanaście prac Herkulesa”

To zbiór opowiadań Agathy Christie wydany w 1947. Jego głównym bohaterem jest detektyw Herkules Poirot. Urażony, gdy jego przyjaciel doktor Burton oświadcza mu, że nie pasuje do niego imię mitycznego herosa, postanawia wykonać dwanaście zadań podobnych do tych, które rozsławiły jego starożytnego imiennika. Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowe postacie, angielski humor. Tuzin wciągających historii połączonych motywem z greckiej mitologii – nie tylko dla fanów gatunku i miłośników kultury antycznej.

Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej!